טל':  03-6432220  | פקס:   03-6432221
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. | חפש אותנו ב-  


מאמרים

ניכור הורי – ניכור ללא הצדקה

 

הגיע מצב בו אתם מחליטים לסיים את הקשר הזוגי ולהתגרש ומגיע הרגע לשוחח עם הילדים ? דמיינו לעצמכם כי לאחר השיחה הזו החליט אחד הילדים כי הוא אינו מכיר בכם כהורה, צורח ומקלל אתכם ללא הרף וכל זאת ללא הצדקה ראויה. ובכן, אין קשה יותר עבור הורה מגילוי כי ילדו שלו בשר מבשרו מתנכר לו ומתכחש אליו. בתחום הפסיכולוגיה מוכרת תופעה זו ומכונה: תסמונת הניכור ההורי. על אף שהתופעה היתה קיימת מאז ומעולם היא הוגדרה בשם ניכור הורי רק ב- 1985. נשאלת השאלה: האם כל ילד אשר מביע כעס כלפי אחד ההורים במקרה גירושין נחשב כלוקה בתסמונת הניכור ההורי ? וכיצד יודעים מהו אותו גבול בין כעס נורמלי לניכור הורי ?  

קרא עוד...

יתרונות וחסרונות משמורת משותפת על פני הסדרי ראייה

בשנים האחרונות, הולכים וגוברים מקרי הגירושין ועימם סוגיות רבות אשר יש לטפל בהן. אחת הסוגיות החשובות ואולי הרגישות ביותר אשר עולות במקרי גירושין הינה נושא המשמורת על הילדים. אין ספק כי רוב הילדים נפגעים באופן זה או אחר מתהליך הגירושין ולכן חשוב שההחלטה על משמורת הילדים תהיה כזו שתשרת את טובת

קרא עוד...

מה עושים במצבי אי תשלום מזונות?

 

בהליך גירושין בו מעורבים ילדים עולה נושא בעייתי במיוחד והוא דאגה לרווחתם של הילדים, בין היתר ברמה הכלכלית. במדינת ישראל, ישנה סטטיסטיקה גבוהה יותר של מקרים בהם משמורת הילדים נשארת בידי האם, חרף המקרים הגוברים שבהם האב נמצא כמשמורן עדיף לילדים ואז נפסקת המשמורת בידי האב או לחילופין נפסקת משמורת משותפת של שני ההורים. 

קרא עוד...

גישור משפחתי

 

רוצים לחשב את מזונות הילדים בהסכמה? רוצים לחלק את הרכוש ביניכם בהסכמה? מעוניינים להגיע להסכמות לגבי דירת המגורים או החזקת הילדים? יש לכם הסכמות על עיקר המחלוקות ונשארו מעט דברים להסכים לגביהם?

נראה כי גישור משפחתי יהווה פתרון אידאלי עבורכם.

קרא עוד...

טופס יצירת קשר

 1. שם מלא
  נא למלא שם!
 2. טלפון
  ערך לא תקין
 3. דוא"ל
  ערך לא תקין!
 4. מהות הפניה
  Invalid Input
 5. * כל השדות הינם שדות חובה